MİSYON:

Çağın gereksinimlerine karşılık verecek, ülkenin yazılım üretimine katkı sağlayacak, analitik ve bilgi – işlemsel düşünme becerileri gelişmiş, etkili iletişim kurabilen, işbirlikli çalışabilen ve bunları etik ilkeler bağlamında kullanan, yazılım geliştirici ve ağ güvenliği uzmanları yetiştirmektir.

 

VİZYON:

Yazılım, ağ teknolojileri, robotik ve yapay zeka alanlarında yeni uygulamaların üretilmesi, bu alanların çeşitli sektörlerde kullanılması sürecinde etkin rol alan nitelikli uzmanlar yetiştirmek, öğrencilere bu eğitimin verilmesi için akademik ve altyapı kaynaklarını zenginleştirerek bölgesinde ve ülkede teknoloji alanında öncü bir yükseköğretim kurumu olmaktır.

 

HEDEFLER:

  1. Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu’nu, bilişim alanında tematik bir okul haline getirmek (H.1.1.*).
  2. Meslek Yüksekokulumuzda aktif durumda bulunan bölümlerin akran değerlendirmesini tamamlamak (H.1.1.*).
  3. Öğrencilerimizin KOSGEB Yeni Girişimci Sertifikası alabilmelerine imkân hazırlamak (H.2.1.*).
  4. Kariyer Merkezi desteği ile iş kurma konusunda ve iş bulma konusunda eğitilmelerini sağlamak (H.2.2.*).
  5. Mezun bilgi sistemi üzerinden iletişime geçerek, her sene kariyer sahibi bir mezunu davet ederek öğrencilere yönelik motive edici ve bilgilendirici etkinlik düzenlemek (H.3.2.*).
  6. Akademik başarısı yüksek öğrencilerden lisans eğitimi almak isteyenlerle her dönem DGS hakkında ilgili akademik personelin de dâhil olduğu bilgilendirme toplantıları yaparak DGS başarı oranını yükseltmek.
  7.  Yeni bir bilgisayar laboratuvarı ve ağ laboratuvarı oluşturmak.
  8. Siber Güvenlik alanında bir önlisans programı açmak için çalışmalar yapmak (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülen Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı 2020 – 2023 doğrultusunda).

*: Afyon Kocatepe Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı‘ndaki ilgili hedefi göstermektedir.

Hedeflere Yönelik Riskler

 

01 Mart 2021, Pazartesi 783 kez görüntülendi